Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak wybrać obrączki ślubne?

19 listopada 2020 obrączki ślubne

Warto wiedzieć, że wybranie obrączek ślubnych jest bardzo trudnym zadaniem. Godny uwagi jest jednak fakt, że to jeden z najbardziej istotnych wyborów związanych z przygotowaniami do najważniejszego dnia w życiu dwóch kochających się osób. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obrączki ślubne nie mogą być tylko estetyczne, ale również trwałe, wyjątkowe i estetyczne. Jakie aspekty należy zatem uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Gust

Gust jest najbardziej istotną kwestią, jaką powinno się uwzględnić przy wyborze obrączek ślubnych. Należy mieć świadomość, że obecnie omawianych produktów nie wykonuje się tylko i wyłącznie z żółtego złota. Warto wiedzieć, że nawet najbardziej wymagające pary będą w stanie bez żadnego problemu znaleźć produkt idealny dla siebie. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się obrączki ślubne wykonane z połączenia białego i żółtego złota.

Próba złota

Kolejną kwestią, jaką powinno się uwzględnić jest próba złota. Należy mieć świadomość, że właśnie od wspomnianej próby złota będzie zależało czy określone obrączki będą służyły parze przez całe życie czy tylko kilka lat. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że złoto bardzo wysokiej próby nie jest najlepszym materiałem na omawiane obrączki. Godny uwagi jest fakt, że im złoto będzie wyższej próby, tym będzie mniej trwał i bardziej miękkie. W zdecydowanej większości przypadków do wykonania obrączek ślubnych wykorzystuje się złoto próby 585.

Czy mężczyzna i kobieta mogą mieć inną obrączkę?

Warto wiedzieć, że obecnie panie nie muszą mieć takich samych obrączek ślubnych, co ich partnerzy życiowi. Należy mieć świadomość, że każdy ma zupełnie inny gust. Nie można zatem przy dokonywaniu wyboru sugerować się opiniom rodziny czy znajomych. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się obrączki o różnych wzorach dla mężczyzny i kobiety. Koniecznie trzeba podkreślić, że jedyną wspólną cechą wspomnianych produktów może być grawer.

Praktyczność

Należy pamiętać, aby przy podejmowaniu decyzji o wyborze obrączek ślubnych uwzględnić pracę, styl życia, a także aktywność fizyczną. Nie jest oczywiście rekomendowane kupowanie świetnie prezentujących się produktów, które będą niewygodne. Warto wiedzieć, że obrączki ślubne nosi się praktycznie cały czas.

Obrączki będą dla mężczyzny i kobiety stałą biżuterią, nie mogą tym samym w żaden sposób przeszkadzać w wykonywaniu codziennych czynności. Osoby, które na co dzień grają zawodowo na instrumencie, uprawiają sport czy tworzą rękodzieła koniecznie powinni unikać modeli szerokich, a także wysadzanych kamieniami. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będą w takim wypadku obrączki charakteryzujące się zaokrąglonymi krawędziami. Panie, które są uczulone na srebro lub złoto, powinny zainwestować w platynę.

Rekomendowane jest oczywiście zaopatrywanie się tylko i wyłącznie u sprawdzonego jubilera. Można mieć wtedy całkowitą pewność, co do jakości i gwarancję potwierdzoną certyfikatem.

Redakcja festiwalwiosny.pl

Nasz zespół oferuje zróżnicowaną gamę treści z obszarów stylu życia, finansów, Internetu, rozwoju osobistego, zdrowia i urządzeń, angażując czytelników w inspirujące i praktyczne artykuły. Skupiamy się na dostarczaniu wartościowych porad oraz aktualnych informacji, pozwalając czytelnikom rozwijać się w różnych dziedzinach życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

implanty zębów
kolorowe balony
Akrobatyka dla dzieci w Warszawie

Jesteś zainteresowany reklamą?