Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Treningi EMS (elektrostymulacji mięśni) – dla kogo będą najlepsze? Zobacz wskazania!

8 sierpnia 2022 Treningi EMS


EMS, czyli elektrostymulacja mięśni umożliwia uzyskanie znacznie lepszych wyników treningów sportowych. Zobacz, na czym dokładnie polegają treningi EMS i komu pomogą one najbardziej!

Co to jest EMS?

Elektrostymulacja mięśni, czyli w skrócie EMS to proces polegający na stymulowaniu mięśni za pomocą impulsów elektrycznych generowanych za pomocą specjalnych urządzeń. Dzięki temu mięśnie mogą działać znacznie efektywniej, co przekłada się na skuteczniejsze efekty treningowe.

EMS to technika powszechnie używana w celu rehabilitacji, lecz obecnie znalazła ona też zastosowanie jako element treningów sportowych.

Za pomocą elektrostymulacji mięśni można sprawić, że zwykły trening nie tylko będzie skuteczniejszy, ale również może być on krótszy. Aby uzyskać rezultaty podobne do spędzenia 2-3 godzin na siłowni wystarczy jedynie około 20 minut treningu EMS!

Jak korzystać z ćwiczeń EMS?

Obecnie z treningów EMS można korzystać na dwa sposoby, a dokładnie mogą być one prowadzone w klubie sportowym lub w domu. Jaką opcję wybrać?

Treningi EMS w klubie

Treningi prowadzone są wtedy jako personalne, dzięki czemu dobierane są one indywidualnie do klienta i do jego potrzeb. Stosowane są zaawansowane urządzenia, głównie stacjonarne, które wyposażone są w użyteczne ekrany, na których prezentowane są ćwiczenia, jakie należy wykonywać.

Osobom zamierzającym zapisać się na trening EMS Warszawa umożliwia skorzystanie z niego w wielu klubach sportowych, między innymi klubach InTime, które specjalizują się w ćwiczeniach EMS.

Treningi EMS w domu

W sprzedaży można dzisiaj znaleźć także urządzenia do treningów EMS w domu. Nie są one jednak aż tak efektywne jak te przeznaczone do użytku profesjonalnego. Atutem takich treningów jest jednak ich przystępna cena.

Wskazania do treningów EMS – kiedy warto je prowadzić?

Elektrostymulacja mięśniowa za pomocą impulsów elektrycznych ma tak naprawdę wszechstronne zastosowanie i może być ona prowadzona w różnych celach. 

Do głównych wskazań związanych z treningami EMS zaliczane są między innymi:

  • nadmiar tkanki tłuszczowej
  • bóle mięśniowe
  • bóle kręgosłupa
  • wiotka, mało jędrna skóra i cellulit
  • niska masa i siła mięśni
  • brak kondycji
  • obrzęki
  • rehabilitacja

Treningi EMS – kto może z nich korzystać?

Elektrostymulacja mięśni z wykorzystaniem specjalnych urządzeń jest zasadniczo bardzo bezpieczną techniką, jednak należy pamiętać o tym, że nie powinna korzystać z niej każda osoba.

Wśród najważniejszych przeciwwskazań do treningów EMS zaliczane są problemy kardiologiczne, a także wszczepiony rozrusznik serca. Trenować tą metodą nie powinny też kobiety w ciąży.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że treningi EMS mogą być prowadzone po urazach czy u osób z problemami stawowymi, ponieważ nie powodują one nadmiernego nadwyrężenia mięśni i stawów przy ruchu.

Jaka jest cena treningu EMS?

Zazwyczaj koszt jednego treningi EMS wynosi od około 150 do 200 złotych. Można jednak wykupić specjalne pakiety treningowe, dzięki którym ceny pojedynczych treningów są niższe.

Więcej informacji związanych z treningami EMS można uzyskać na stronie internetowej klubu intime.pl.

Redakcja festiwalwiosny.pl

Nasz zespół oferuje zróżnicowaną gamę treści z obszarów stylu życia, finansów, Internetu, rozwoju osobistego, zdrowia i urządzeń, angażując czytelników w inspirujące i praktyczne artykuły. Skupiamy się na dostarczaniu wartościowych porad oraz aktualnych informacji, pozwalając czytelnikom rozwijać się w różnych dziedzinach życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

implanty zębów
kolorowe balony
Akrobatyka dla dzieci w Warszawie

Jesteś zainteresowany reklamą?