Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Makijaż permanentny oczu co warto o nim wiedzieć

11 grudnia 2020 makijaż permanentny oczu

Współczesne kobiety szukają różnych rozwiązań, dzięki którym na co dzień będzie im po prostu łatwiej dbać o siebie. Medycyna estetyczna kosmetologia oraz szeroko rozumiana kosmetyka dają im takie rozwiązania, dobrane indywidualnie do każdej z pań. Jednym z nich jest makijaż permanentny oczu, którzy może polegać na przykład na wykonaniu trwałej kreski na górnej linii rzęs, albo podkreśleniu brwi. Kiedy warto się na niego zdecydować na zapytania jakie profity i bonusy płyną z tego rozwiązania? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dotyczących makijażu permanentnego.

Kiedy warto wykonać makijaż permanentny oczu?

Wiele kobiet nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez makijażu. To właśnie dzięki niemu można podkreślić rysy, uwypuklić wszystko to, co w swojej twarzy lubi się najbardziej i co stanowi jej atut. Z reguły panie podkreślają oczy, traktując je jako najmocniejszy punkt w makijażu. Aby na co dzień trochę ułatwić sobie zadanie, można zdecydować się na makijaż permanentny. Na czym on polega? Kosmetolog wykona trwałą kreskę na przykład na górnej powiece na linii rzęs, dzięki czemu oko stanie się dużo bardziej wyraziste i podkreślone. Kreska, jej grubość i kształt, a także kolor, zostaną dobrane zgodnie z tym, czego życzy sobie klientka. Oczywiście osoba wykonująca zaproponuje te rozwiązania, które będą najlepiej współgrały z typem urody, kształtem oczu danej kobiety. Dzięki temu oczy będą ładnie podkreślone, a wykonywanie codziennego makijażu na przykład z kredką do oczu czy eyelinerem nie będzie konieczne. To spora oszczędność czasu dla tych osób, które generalnie nie wyobrażają sobie życia bez makijażu.

Co warto wiedzieć na temat makijażu permanentnego oczu?

Makijaż permanentny wbrew pozorom wcale nie jest makijażem na całe życie. Trzeba nastawić się na to, że w związku z ciągłym łuszczeniem się skóry i jej odnawianiem, po kilku latach kreska stanie się mniej wyrazista kropka z reguły osoby wykonujące makijaż zapewniają o jego trwałości na co najmniej 2 lata. Najczęściej kreska nie wymaga żadnej korekty i retuszu przez około 4 lata. Może być ona wykonana w różny sposób. Warto zatem wiedzieć o tym, że klientka dobiera kreskę do swoich preferencji. przez kilka pierwszych tygodni będzie ona mocniejsza i bardziej wyrazista, dlatego też na efekt końcowy trzeba poczekać około miesiąc. Zanim umówimy się na makijaż permanentny oczu, trzeba się do tego spotkania odpowiednio przygotować. Warto wiedzieć, że należy unikać słońca, opalania się, a także stosowania agresywnych kosmetyków podrażniający skórę wokół oczu.

moc kart do afirmacji

Redakcja festiwalwiosny.pl

Nasz zespół oferuje zróżnicowaną gamę treści z obszarów stylu życia, finansów, Internetu, rozwoju osobistego, zdrowia i urządzeń, angażując czytelników w inspirujące i praktyczne artykuły. Skupiamy się na dostarczaniu wartościowych porad oraz aktualnych informacji, pozwalając czytelnikom rozwijać się w różnych dziedzinach życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

kolorowe balony
Akrobatyka dla dzieci w Warszawie
moc kart do afirmacji

Jesteś zainteresowany reklamą?