Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Aktywne wakacje z psem – jak je zaplanować?

16 lipca 2021 wakacje z psem

Latem wielu właścicieli zwierzaków musi zastanawiać się nad tym, co zrobić ze swoimi pupilami na czas wakacji. Być może ty też wielokrotnie już znajdowałeś się w podobnej, ciężkiej sytuacji. Zaplanowałeś sobie urlop, ale musiałeś też zrobić coś ze zwierzakiem, a jako że nikt z rodziny czy znajomych nie chciał go przyjąć pod swój dach, koniec końców ukochany pupil lądował w hotelu dla zwierząt, gdzie raczej nie mógł być szczęśliwy. A przecież tym razem możesz spędzić wakacje z psem! Jeżeli chociaż raz się na nie wybierzesz, na pewno jeszcze niejednokrotnie powtórzysz ze zwierzakiem podobne wczasy. Miłe chwile warto przecież spędzać w miłym gronie, które może być tworzone nie tylko przez ludzi, ale także i przez naszych czworonożnych przyjaciół.

Jakie miejsce wybrać do wakacji z psem?

A niezależnie od tego, gdzie tak dokładnie zamierzasz się wybrać, w absolutnie każde miejsce możesz zabrać ze sobą swojego psiaka. Możesz pojechać z nim i nad morze, i w góry. Tak naprawdę możesz go zabrać nawet za granicę, jeśli tylko dysponujesz odpowiednim środkiem transportu, a zwierzak jest już przyzwyczajony do dłuższych przejażdżek i się ich nie boi. Spraw, by te wasze wspólne wakacje były jak najbardziej aktywne. Wypełnij je rozmaitymi rozrywkami i zabawami, najlepiej takimi, które będą mogły być praktykowane na świeżym powietrzu. Nie ma sensu kisić się w ciasnym pokoju hotelowym. Właśnie na wakacjach warto spędzać jak najwięcej czasu na zewnątrz, zwłaszcza gdy pogoda dopisuje, słońce świeci, a temperatura wynosi więcej niż dwadzieścia stopni w cieniu. Uważaj jednak na upały.

Na co uważać na wakacjach z psem?

Wakacje z psem zobowiązują cię do zadbania o zwierzaka i zapewnienia mu odpowiednich warunków do codziennego funkcjonowania. Jeżeli temperatura przekroczy wartość trzydziestu stopni C w cieniu, raczej powinieneś unikać dłuższych posiedzeń na podwórku. Jeśli już koniecznie musisz wyjść, lepiej zostaw zwierzaka w hotelowym pokoju albo ewentualnie udajcie się wspólnie nad jakąś wodę, by pupil w każdej chwili mógł się schłodzić.

Przygotuj odpowiednie wyposażenie

Aktywne wakacje wymagają specjalnego wyposażenia zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego czworonoga. Zadbaj o to, żeby nigdy nie brakowało Ci któryś z tych rzeczy podczas podróży. Dla psa warto wziąć takie rzeczy:

  • Odpowiednia smycz (ewentualnie uprząż dla psów pracujących).
  • Miska składana na wodę i jedzenie.
  • Zabawki do aportowania.
  • Środek przeciw kleszczom i komarom.
  • Ewentualnie buty ochronne dla psa (w terenach górskich).

Dla ciebie natomiast warto zadbać o to, żeby nie brakowało takich podstawowych rzeczy jak:

  • Wygodne buty i odzież.
  • Apteczka pierwszej pomocy (zawierająca również środki na ukąszenia dla psa).
  • Woda i przekąski.

Jakie aktywności wybrać na wakacje?

Wakacje są właśnie idealną okazją do tego, by wreszcie poświęcić psu trochę więcej czasu, którego na co dzień zapewne zawsze ci brakuje. Nie musicie przecież daleko wyjeżdżać. Jeżeli nie stać się na to, by opłacić wakacyjny wyjazd i sobie samemu, i swojemu pupilowi, zostańcie po prostu w domu i korzystajcie z zupełnie darmowych form aktywności. Dla twojego psiaka nawet dwugodzinny spacer po nowej okolicy będzie niesamowitą przygodą, która zapewni mu mnóstwo wrażeń. Naprawdę warto sprawić zwierzęciu taką przyjemność, która nic nie kosztuje.

Aktywne wakacje z psem – podsumowanie

Aktywne wakacje z psem to wspaniała okazja, by jeszcze bardziej zacieśnić więź z naszym pupilem i spędzić razem niezapomniane chwile. Pamiętaj jednak, by odpowiednio się do nich przygotować i zawsze mieć na uwadze dobro swojego czworonożnego przyjaciela. Bezpieczeństwo i komfort obu stron powinny być zawsze na pierwszym miejscu. Wtedy nic nie zakłóci wspólnie spędzonego czasu.

moc kart do afirmacji

Redakcja festiwalwiosny.pl

Nasz zespół oferuje zróżnicowaną gamę treści z obszarów stylu życia, finansów, Internetu, rozwoju osobistego, zdrowia i urządzeń, angażując czytelników w inspirujące i praktyczne artykuły. Skupiamy się na dostarczaniu wartościowych porad oraz aktualnych informacji, pozwalając czytelnikom rozwijać się w różnych dziedzinach życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

kolorowe balony
Akrobatyka dla dzieci w Warszawie
moc kart do afirmacji

Jesteś zainteresowany reklamą?