Aktywne wakacje z psem – jak je zaplanować?

Latem wielu właścicieli zwierzaków musi zastanawiać się nad tym, co zrobić ze swoimi pupilami na czas wakacji. Być może ty też wielokrotnie już znajdowałeś się w podobnej, ciężkiej sytuacji. Zaplanowałeś sobie urlop, ale musiałeś też zrobić coś ze zwierzakiem, a jako że nikt z rodziny czy znajomych nie chciał go przyjąć pod swój dach, koniec końców ukochany pupil lądował w hotelu dla zwierząt, gdzie raczej nie mógł być szczęśliwy. A przecież tym razem możesz spędzić wakacje z psem! Jeżeli chociaż raz się na nie wybierzesz, na pewno jeszcze niejednokrotnie powtórzysz ze zwierzakiem podobne wczasy. Miłe chwile warto przecież spędzać w miłym gronie, które może być tworzone nie tylko przez ludzi, ale także i przez naszych czworonożnych przyjaciół.

A niezależnie od tego, gdzie tak dokładnie zamierzasz się wybrać, w absolutnie każde miejsce możesz zabrać ze sobą swojego psiaka. Możesz pojechać z nim i nad morze, i w góry. Tak naprawdę możesz go zabrać nawet za granicę, jeśli tylko dysponujesz odpowiednim środkiem transportu, a zwierzak jest już przyzwyczajony do dłuższych przejażdżek i się ich nie boi. Spraw, by te wasze wspólne wakacje były jak najbardziej aktywne. Wypełnij je rozmaitymi rozrywkami i zabawami, najlepiej takimi, które będą mogły być praktykowane na świeżym powietrzu. Nie ma sensu kisić się w ciasnym pokoju hotelowym. Właśnie na wakacjach warto spędzać jak najwięcej czasu na zewnątrz, zwłaszcza gdy pogoda dopisuje, słońce świeci, a temperatura wynosi więcej niż dwadzieścia stopni w cieniu. Uważaj jednak na upały. Wakacje z psem zobowiązują cię do zadbania o zwierzaka i zapewnienia mu odpowiednich warunków do codziennego funkcjonowania. Jeżeli temperatura przekroczy wartość trzydziestu stopni C w cieniu, raczej powinieneś unikać dłuższych posiedzeń na podwórku. Jeśli już koniecznie musisz wyjść, lepiej zostaw zwierzaka w hotelowym pokoju albo ewentualnie udajcie się wspólnie nad jakąś wodę, by pupil w każdej chwili mógł się schłodzić.

Wakacje są właśnie idealną okazją do tego, by wreszcie poświęcić psu trochę więcej czasu, którego na co dzień zapewne zawsze ci brakuje. Nie musicie przecież daleko wyjeżdżać. Jeżeli nie stać się na to, by opłacić wakacyjny wyjazd i sobie samemu, i swojemu pupilowi, zostańcie po prostu w domu i korzystajcie z zupełnie darmowych form aktywności. Dla twojego psiaka nawet dwugodzinny spacer po nowej okolicy będzie niesamowitą przygodą, która zapewni mu mnóstwo wrażeń. Naprawdę warto sprawić zwierzęciu taką przyjemność, która nic nie kosztuje.

Przeczytaj więcej na ostre-ciecie.pl