Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Kwiaty balkonowe – jakie i dlaczego wybrać?

20 lipca 2020

Balkon jest dla mieszkania tym, czym ogród dla jednorodzinnego domu, nic więc dziwnego, że staramy się, aby był przestrzenią funkcjonalną i atrakcyjną. To, w jaki sposób go urządzimy, wpływa na jego estetykę i komfort użytkowania. Zobacz, jakie kwiaty najlepiej sprawdzą się w balkonowych warunkach.

Rośliny na balkon – co warto o nich wiedzieć?

Balkon powinien być zaaranżowany w taki sposób, aby stanowić na domowników miejsce do rekreacji i wypoczynku. Nie może się więc obejść nie tylko bez funkcjonalnych mebli, przy których można rozkoszować się poranną kawą, ale przede wszystkim kwiatów. To one wpływają na wygląd przestrzeni – dzięki nim można mówić o połączeniu przestrzeni mieszkalnej z otaczającą budynek naturą. Wybierając idealne rośliny balkonowe dla siebie, warto zwrócić uwagę na kierunek, w jakim kierunku ulokowany jest balkon. Najmniej wymagająca jest orientacja na stronę wschodnią, która umożliwia właściwy wzrost znacznej większości gatunków roślin. Można tu pokusić się zarówno o kwiaty doniczkowe takie jak begonie, czy fuksje, jak i odmiany pnące róż, czy berberysy. To także odpowiednie środowisko do stworzenia małego ogródka – zioła takie ja bazylia, pietruszka, czy szczypiorek będą miały tu odpowiednią ilość promieni słonecznych, nie inaczej będzie w przypadku drobnych pomidorów, czy sałaty.

Żeby móc cieszyć się wspaniale rosnącymi roślinami, konieczne jest zweryfikowanie, jakich warunków wymaga wybrany przez nas gatunek. Balkon może stać się doskonałą przestrzenią do pielęgnacji efektownych roślin, jednak tylko wtedy, gdy dostosujemy je do miejsca i stopnia nasłonecznienia.

Jak dopasować rośliny do balkonu?

Jeśli balkon ukierunkowany jest ku zachodowi, trzeba pamiętać o wyborze kwiatów, które poradzą sobie z porannym chłodem i wysoką temperaturą po południu. Optymalnie będzie postawić na rośliny balkonowe https://www.bricomarche.pl/ogrod/rosliny-cebulki-nasiona/rosliny-zewnetrzne/rosliny-balkonowe wiszące, które kwitną po zmroku. Z kolei południowy balkon to nie lada wyzwanie – konieczny jest wybór takich gatunków, którym nie przeszkadza spora ilość słońca – oprócz efektownych goździków, czy astrów, sprawdzą się więc dynie, czy nawet własna fasolka. Tam, gdzie panuje cień, prawdopodobnie mamy do czynienia z balkonem na stronę północną. To wspaniałe miejsca do posadzenia niedużych bratków, czy begonii, ale doskonale sprawdzi się na nim również wspaniale pachnąca lawenda. Sympatycy ziół z pewnością docenią możliwość uprawy aromatycznej mięty, czy kolendry, które znajdą zastosowanie w każdej kuchni.

Redakcja festiwalwiosny.pl

Nasz zespół oferuje zróżnicowaną gamę treści z obszarów stylu życia, finansów, Internetu, rozwoju osobistego, zdrowia i urządzeń, angażując czytelników w inspirujące i praktyczne artykuły. Skupiamy się na dostarczaniu wartościowych porad oraz aktualnych informacji, pozwalając czytelnikom rozwijać się w różnych dziedzinach życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

implanty zębów
kolorowe balony
Akrobatyka dla dzieci w Warszawie

Jesteś zainteresowany reklamą?