Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Kosmetyki dla 50-tki

21 listopada 2019

Każdy wiek ma swoje wymagania. Skóra w miarę upływu czasu, gdy lat nam przybywa ma większe potrzeby.

Jak dobrać krem?

Kondycja skóry zależy od przebytych chorób, zażywanych leków, trybu naszego życia. To czy pracujemy w klimatyzowanych pomieszczeniach, na roli, w słońcu czy deszczu. Niebagatelne znaczenie mają kosmetyki, które sobie aplikujemy. Czy kremy do tej pory używane nam pomagały, czy wręcz przeciwnie, szkodziły. Pani w wieku 50+ ma już skórę zwiotczałą, lwie zmarszczki, tak zwane chomiczki, worki pod oczami. Każde miejsce na twarzy wymaga dopieszczenia, może wymagać innego kosmetyku, innego kremu. Kremy dla kobiet 50+ powinny zawierać więcej składników odżywczych, nawilżających skórę. Zalecane są kosmetyki apteczne z pełnym wykazem składników, z opisem działania, ze wskazaniem substancji, związków mogących uczulać.

Regularna pielęgnacja

Kremy i inne kosmetyki winny być używane regularnie zgodnie z instrukcją na ulotce. Należy zwracać uwagę na kosmetyki, które mogą reagować z promieniami słonecznymi. Mogą one powodować nieestetyczne przebarwienia. Takie plamy nie łatwo zniwelować. Przebarwienia mogą zostać na stałe. Możemy sobie więc zaszkodzić nieumiejętnie aplikując kosmetyki, nie o taki skutek przecież nam chodziło. Listę kosmetyków, kremów dobrze jest skonsultować z kosmetologiem, który określi rodzaj skóry i jej potrzeby, wymagania.

dermokosmetyki24.pl

Redakcja festiwalwiosny.pl

Nasz zespół oferuje zróżnicowaną gamę treści z obszarów stylu życia, finansów, Internetu, rozwoju osobistego, zdrowia i urządzeń, angażując czytelników w inspirujące i praktyczne artykuły. Skupiamy się na dostarczaniu wartościowych porad oraz aktualnych informacji, pozwalając czytelnikom rozwijać się w różnych dziedzinach życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

implanty zębów
kolorowe balony
Akrobatyka dla dzieci w Warszawie

Jesteś zainteresowany reklamą?