Meble z drewna – jak wykorzystać klasykę do ciekawej aranżacji wnętrz?

Urządzenie własnego mieszkania to nie lada wyzwanie, szczególnie jeżeli robimy to po raz pierwszy. Wiele osób sięga wtedy po sprawdzone wyposażenie, jak na przykład meble wykonane z drewna. Są ponadczasowe, świetnie sprawdzają się w wielu aranżacjach i na pewno będziemy z nich długo korzystać, szczególnie gdy wybierzemy wytrzymalsze gatunki drewna. Jednak o czym trzeba pamiętać aby wybrać te najlepsze i najbardziej dopasowane zarówno do naszych potrzeb, jak i preferencji wizualnych?

1. Wybierz ciekawy kolor

2. Zadbaj o odpowiedni wymiar i kształt

3. Nie bój się używać dodatkowych dekoracji

Wybierz ciekawy kolor

Decydując się na meble z drewna warto pamiętać, że możemy wybierać spośród różnych jego gatunków. Co za tym idzie mamy do dyspozycji kolekcje mebli w różnych kolorach i z różnymi wzorami usłojenia drewna na ich powierzchni. Dzięki temu bez problemu będziemy w stanie dopasować wyposażenie do w zasadzie każdego rodzaju wnętrza, począwszy od stonowanego minimalizmu a skończywszy na ciepłym i bogatym w detale stylu prowansalskim. Dodatkowo dobrze jest mieć na uwadze również fakt że drewno jest materiałem bardzo wytrzymałym, w związku z czym pomimo wydania na meble większej kwoty będziemy się nimi cieszyć przez wiele długich lat.

Zadbaj o odpowiedni wymiar i kształt

Dobre wymiary mebli to również warunek konieczny dla osiągnięcia zgranej i spełniającej warunek użytkowości aranżacji. Dotyczy to szczególnie takich mebli jak wszelkiego rodzaju szafy, półki czy drewniane regały, gdzie z założenia będziemy trzymać określoną ilość rzeczy. Wymiary mebli dobrze jest również dopasować do pomieszczenia w którym mają stać, a jeżeli możemy lub gdy pokój jest nietypowy w rozkładzie – zlecić ich wykonanie na zamówienie. Wtedy mamy pewność, że całość będzie ze sobą dobrze współgrać, a wszystkie nasze dobra znajdą swoje miejsce na półkach i w szufladach.

Nie bój się używać dodatkowych dekoracji

Dekoracje i aplikacje to klucz do sprawienia, aby nasz dom był bardziej ciepły i rodzinny. To także one sprawiają, że dane wnętrze nabiera odrobiny indywidualizmu i że czujemy się w nim faktycznie jak u siebie. Nie bójmy się więc eksperymentować z nietypowymi kolorami mebli, ozdobami do postawienia na półkach czy zawieszenia na rączce od szafy lub szuflady. Jednym z lepszych pomysłów są na przykład ozdobne przegródki i wsporniki do książek, jeżeli trzymamy je na półce bez krawędzi lub gdy nie wypełniają całej szerokości regału. Innym sposobem mogą być figurki i pamiątki z zagranicznych podróży czy nawet zapachowe świeczki.