Meble z drewna – jak wykorzystać klasykę do ciekawej aranżacji wnętrz?

0
744

Urządzenie własnego mieszkania to nie lada wyzwanie, szczególnie jeżeli robimy to po raz pierwszy. Wiele osób sięga wtedy po sprawdzone wyposażenie, jak na przykład meble wykonane z drewna. Są ponadczasowe, świetnie sprawdzają się w wielu aranżacjach i na pewno będziemy z nich długo korzystać, szczególnie gdy wybierzemy wytrzymalsze gatunki drewna. Jednak o czym trzeba pamiętać aby wybrać te najlepsze i najbardziej dopasowane zarówno do naszych potrzeb, jak i preferencji wizualnych?

1. Wybierz ciekawy kolor

2. Zadbaj o odpowiedni wymiar i kształt

3. Nie bój się używać dodatkowych dekoracji

Wybierz ciekawy kolor

Decydując się na meble z drewna warto pamiętać, że możemy wybierać spośród różnych jego gatunków. Co za tym idzie mamy do dyspozycji kolekcje mebli w różnych kolorach i z różnymi wzorami usłojenia drewna na ich powierzchni. Dzięki temu bez problemu będziemy w stanie dopasować wyposażenie do w zasadzie każdego rodzaju wnętrza, począwszy od stonowanego minimalizmu a skończywszy na ciepłym i bogatym w detale stylu prowansalskim. Dodatkowo dobrze jest mieć na uwadze również fakt że drewno jest materiałem bardzo wytrzymałym, w związku z czym pomimo wydania na meble większej kwoty będziemy się nimi cieszyć przez wiele długich lat.

Zadbaj o odpowiedni wymiar i kształt

Dobre wymiary mebli to również warunek konieczny dla osiągnięcia zgranej i spełniającej warunek użytkowości aranżacji. Dotyczy to szczególnie takich mebli jak wszelkiego rodzaju szafy, półki czy drewniane regały, gdzie z założenia będziemy trzymać określoną ilość rzeczy. Wymiary mebli dobrze jest również dopasować do pomieszczenia w którym mają stać, a jeżeli możemy lub gdy pokój jest nietypowy w rozkładzie – zlecić ich wykonanie na zamówienie. Wtedy mamy pewność, że całość będzie ze sobą dobrze współgrać, a wszystkie nasze dobra znajdą swoje miejsce na półkach i w szufladach.

Nie bój się używać dodatkowych dekoracji

Dekoracje i aplikacje to klucz do sprawienia, aby nasz dom był bardziej ciepły i rodzinny. To także one sprawiają, że dane wnętrze nabiera odrobiny indywidualizmu i że czujemy się w nim faktycznie jak u siebie. Nie bójmy się więc eksperymentować z nietypowymi kolorami mebli, ozdobami do postawienia na półkach czy zawieszenia na rączce od szafy lub szuflady. Jednym z lepszych pomysłów są na przykład ozdobne przegródki i wsporniki do książek, jeżeli trzymamy je na półce bez krawędzi lub gdy nie wypełniają całej szerokości regału. Innym sposobem mogą być figurki i pamiątki z zagranicznych podróży czy nawet zapachowe świeczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here