Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Kredyt hipoteczny od podstaw

4 listopada 2020

Zakup własnego mieszkania jest bardzo skomplikowanym zagadnieniem. Jest to inwestycja, która może rzutować nawet na nasze całe życie. Dlatego do tematu własnych czterech kątów należy podejść odpowiedzialnie. Każda osoba, która chce nabyć mieszkanie musi odpowiedzieć sobie na szereg pytań. Jakie są to dylematy? O tym w poniższym tekście.

Rynek pierwotny i wtórny

Podstawowym dylematem jest wybór pomiędzy rynkiem pierwotnym i wtórnym. Z wyborem każdej z tych opcji wiążą się określone następstwa. Mieszkania na rynku pierwotnym dostępne są w nieco mniej dogodnych lokalizacjach. Jest to podstawowy minus takiej opcji. Jednak decydując się na takie rozwiązanie otrzymujemy mieszkanie, które możemy urządzić od zera według naszych upodobań i gustów. Takie mieszkanie ze względu na zastosowane nowoczesne technologie może być również znacznie tańsze w utrzymaniu od swojego odpowiednika na rynku wtórnym. Odczujemy to bez wątpienia w comiesięcznych opłatach. Mieszkanie na rynku wtórnym możemy znaleźć z kolei w znacznie dogodniejszych lokalizacjach niż nowe inwestycje na rynku mieszkaniowym. Jednak minusem takiego rozwiązania mogą być trudności z zaparkowaniem własnego samochodu, większy hałas za oknem czy też niższy standard budynku i znacznie wyższy czynsz. W mieszkaniu, w którym już ktoś mieszkał niezbędne może być wykonanie pewnych przeróbek i remontów. Więcej informacji na temat finansów znajdziesz na antydlug.pl.

Kredyt hipoteczny od podstaw

Wybór mieszkania to tylko początek dylematów. Kolejnym krokiem jest zapewnienie finansowania naszej nowej inwestycji. Niewiele osób jest w stanie wyłożyć jednorazowo nawet kilkaset tysięcy z własnej kieszeni. Dlatego popularnym rozwiązaniem jest kredyt hipoteczny. Niska rata nie powinna być wyznacznikiem atrakcyjności kredytu. Taka niska rata kredytu hipotecznego będzie oznaczać, że kredyt będziemy spłacać przez długi czas. Poniesione koszty kredytu hipotecznego będą też znacznie wyższe niż w wariancie z wyższą ratą przez krótszy okres. Dlatego warto wszystko dobrze policzyć i zaplanować. Pomocna może być w tym porównywarka kredytów hipotecznych. Narzędzie przedstawi nam wszystkie najlepsze oferty kredytu hipotecznego i pozwoli wybrać najbardziej dogodną.

Podsumowując, zakup mieszkania to ogromne przedsięwzięcie. Odpowiednio zaplanowane da nam jednak wiele satysfakcji z naszej inwestycji. Dlatego musimy do tematu podejść odpowiedzialnie.

businessandlife.pl
moc kart do afirmacji

Redakcja festiwalwiosny.pl

Nasz zespół oferuje zróżnicowaną gamę treści z obszarów stylu życia, finansów, Internetu, rozwoju osobistego, zdrowia i urządzeń, angażując czytelników w inspirujące i praktyczne artykuły. Skupiamy się na dostarczaniu wartościowych porad oraz aktualnych informacji, pozwalając czytelnikom rozwijać się w różnych dziedzinach życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Estoński CIT
STORE VW FS

Jesteś zainteresowany reklamą?