Rozsądek nie do przeceny

0
195

Okres przedświąteczny to dla wielu sklepów okazja do przyciągnięcia jak największej liczby klientów. W mediach świąteczne kampanie reklamowe rozpoczęły się już na dobre, a skrzynki pocztowe pękają w szwach od nadmiaru ulotek i gazetek promocyjnych. Jedną z najskuteczniejszych metod na zwiększenie sprzedaży są przeceny. Sprzedawcy masowo obniżają ceny wielu popularnych i poszukiwanych na rynku produktów. Dzięki temu można kupić prezent dla siebie lub bliskiej osoby po niższej cenie.

Promocja promocji nie równa

Przecenione produkty w ekspresowym tempie znikają ze sklepowych półek. Sprzyjają temu liczne akcje promocyjne, które przywędrowały do naszego kraju z zachodu np. Black Friday. Wyprzedaże i kiermasze świąteczne cieszą się zazwyczaj dużą popularnością. Dla wielu klientów jest to doskonała okazja do zakupu prezentów gwiazdkowych. Sieci handlowe na długo przed świętami zaczynają napędzać sprzedaż korzystając z przedświątecznej atmosfery. Na wystawach i witrynach obowiązkowymi elementami wystroju są choinki, sztuczny śnieg, lampki i Mikołaje.

Ważne są też hasła, które mają przemawiać do kupujących.
Do tych najbardziej chwytliwych należą: przecena, obniżka, promocja, rabat, upust, okazja, gratis, bonus. Bardzo często łapiemy się na te marketingowe chwyty i kupujemy rzeczy, które w gruncie nomen omen rzeczy nie są nam wcale potrzebne. Przeceniane może być dosłownie wszystko: artykuły spożywcze, elektronika, ubrania, książki, płyty, samochody, opony itd. W tym roku sprzedawcy mają nieco trudniejsze zadanie, bo obowiązuje zakaz handlu w niedziele.

Czy istnieją zatem jakieś skuteczne sposoby uodpornienia się na marketingowe przynęty, na które jak co roku próbują złapać nas sprzedawcy? Najlepszym sposobem jest chyba zdrowy rozsądek i planowanie świątecznych zakupów z odpowiednim wyprzedzeniem. Odkładanie wszystkiego na ostatnią chwilę nie jest dobrym pomysłem. Wydawanie pieniędzy przychodzi nam z dużą łatwością, a w przedświątecznej gorączce i zabieganiu łatwo stracić rachubę. Właśnie dlatego na świąteczne zakupy oprócz ekologicznych toreb wielorazowego użytku powinniśmy zabrać ze sobą również zdrowy rozsądek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here