Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Szkoła baletowa

17 października 2019

W ostatnich latach powstało wiele szkół tańca oferujących balet. Poznań nie jest tu wyjątkiem. Większość rodziców, szukając dla swoich dzieci zajęć baletowych, ma wysokie wymagania, które nie każdy ośrodek tańca spełni. W przypadku baletu dla dzieci chodzi o ich bezpieczeństwo. Nasza szkoła baletowa może je zapewnić dzięki 20-letniej tradycji i odpowiedniemu przygotowaniu pedagogicznemu naszej kadry. Ważne też, by szkoła dawała dziecku szansę na dalszy rozwój.

Balet dla dzieci

Marzeniem wielu mam w młodości było: zostać baletnicą. Różne okoliczności wpływają na to, że nie zawsze takie marzenie udaje się zrealizować. Dziś możliwości jest więcej i w wielu miastach można znaleźć balet dla dzieci. Zdajemy sobie sprawę, że dla tak małego dziecka balet ma być przede wszystkim dobrą zabawą w ruchu. Dla wielu dziewczynek sama możliwość założenia spódniczki do baletu i point stanowi wielką atrakcję. Jeśli już zauważasz u swojego dziecka zdolności taneczne i myślisz o tym, by je rozwijać w bardziej ustrukturyzowanej formie, czytaj dalej.

Niepubliczna szkoła baletowa

Audrey Hepburn, Mia Wasikowska, Charliz Theron – to tylko kilka z gwiazd, które w młodości uczęszczały do szkoły baletowej. Większość absolwentek przyznaje, że takiemu wykształceniu zawdzięcza wiele w życiu prywatnym i zawodowym. Gracja i zwinność to elementy, które zostają w ćwiczących balet na zawsze.

Efektem ubocznym treningów jest dyscyplina, punktualność i umiejętność dążenia do celu, które przydają się później w karierze. Absolwentka szkoły baletowej może spełnić swoje marzenie z dzieciństwa i zatańczyć kiedyś w Jeziorze Łabędzim. Jednocześnie w toku nauki zdobywa umiejętności, które przydadzą jej się na każdej innej ścieżce kariery.

Zajęcia baletowe dla młodzieży

Wiele osób marzy o tym, by zapisać się na balet. Wbrew obawom rodziców, którzy często myślą, że „w pewnym wieku jest już na to za późno”, w rzeczywistości zawsze jest dobry moment, by zapisać się na zajęcia baletowe. Dla wielu młodych osób to nauka pewności siebie i koordynacji ruchowej, z którymi tak duży problem ma wiele nastolatek. Inne przyciąga świat tiulowych spódnic i eleganckich póz – odpowiada im atmosfera, jaką emanuje szkoła baletowa.
Poznań to miejsce, w którym nawet w wieku kilkunastu lat można jeszcze zapisać się na taniec. Masz możliwość wypróbować, która dyscyplina będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia, bo mamy też zajęcia z takich dziedzin tanecznych jak:

  • taniec klasyczny
  • taniec jazzowy
  • taniec współczesny
  • hip-hop
  • break dance
  • akrobatyka
  • flamenco

Warto dać nastoletniemu dziecku możliwość poznania różnych stylów, by mogło wybrać ten, który je zafascynuje na dłużej.

Zajęcia baletowe i taneczne dla dorosłych

O ile w wieku kilkunastu lat można jeszcze się zapisać, to balet nie jest już dla dorosłych – taki stereotyp panuje, jeśli chodzi o zajęcia baletowe. Faktycznie, idąc na zajęcia z baletu w wieku 25 czy 35 lat może być już za późno, by rozwinąć profesjonalną karierę w tej dziedzinie. Warto jednak potraktować to jako plus i cieszyć się z tego, że nie ma już oczekiwań, a zajęcia z baletu można traktować już jako czystą rozrywkę.


Wiele osób dopiero w dojrzałym wieku ma czas i warunki, by spełniać swoje marzenia i decyduje się na balet. Poznanie tej dyscypliny i swoich możliwości to pierwszy plus, ale szybko pojawiają się kolejne. Uczestniczka zajęć może po kilku miesiącach zauważyć wyrzeźbienie i wysmuklenie sylwetki czy większą grację w swoich ruchach. Nie jesteś pewna, czy zajęcia baletowe są dla Ciebie? Sprawdź nasze inne lekcje tańca: break dance czy flamenco.

Redakcja festiwalwiosny.pl

Nasz zespół oferuje zróżnicowaną gamę treści z obszarów stylu życia, finansów, Internetu, rozwoju osobistego, zdrowia i urządzeń, angażując czytelników w inspirujące i praktyczne artykuły. Skupiamy się na dostarczaniu wartościowych porad oraz aktualnych informacji, pozwalając czytelnikom rozwijać się w różnych dziedzinach życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

implanty zębów
kolorowe balony
Akrobatyka dla dzieci w Warszawie

Jesteś zainteresowany reklamą?